pinterest
qr
book cover

Madalena

by merko
100 pages    2240 reads    0 people's favorite    0 likes
fav Add as a Favorite     like Like it
 
8.5"x11" - Softcover w/Glossy Laminate - Color Trade Book
Price: $31.99
Add to Cart      Preview Book
Share Book    

About the Book

Ngjarja qe po ju tregoj me ka ndodhur kohe me pare.Ishte mengjes ,une sapo u zgjova nga gjumi,degjova zerin e mamase qe po fliste me dike.U vesha me shpejt per te pare se kush ishte .Ishte postieri.-UF-thashe me vete. Ai i kishte dhene mamase 1 zarf te kuq. E hapa e lexova .U habita shume sepse me kishin ftuar per ''Krishtlindje'' ne Londer. U lumturova shume . Te nesermen shkova.Udhetimi qe mjaft i bukur....Kur mberritem na zbriten ne kullen ''BIG BENG''.Ajo ishte mjaft e bukur.Shkuam ne nje hotel te bukur ku dote festonim ''KRISHTLINDJET''.Cdo gje po behej gati.Xhaxhi William po dekoronte pemet e hotelit ndersa Znj.Margarita po merrej me gatimet. Isha aq e habitur sa nuk po e degjoja znj.MERI qe po me fliste me rreptesi. U ktheva pas kur pashe disa orendi te vjetra dhe te cmuara te muzeut. I kishin thyer ca hajdute. Te nesermen i pashe hajdutet te kulla .U ngjita lart me vrap po nuk i mbajta dot kembet dhe rashe tek akrepat e ores. U tromaksa vertete.Perreth meje ishin mbledhur shume njerez,polic,ambulanca etj. Si perfundim zbrita .Shkova ne hotel por shfaqja kishte filluar.Sa mire qe nuk kishte ardhur radha ime per te recituar. Recitova plote me emocione . Ne fund te shfaqes erdhi ''BABAGJYSHI''. atje me arriti kulmi i lumturise. Ajo nate ishte e pa harrueshme,por me erdhi keq qe do te ndahesha nja shket e shoqet. Ate nate kemi qare te gjithe bashke . Te nesermen qe do iknim, i nderruam orendite e dores me nera-tjetren ne menyre qe mos ta harronim kurre njera tjetren. Ato ishin Krishtlindjet me te bukura qe i kisha kaluar ndonjehere.

Features & Details
Created on: Feb-29-2012   Published on: Feb-29-2012
Format: 8.5"x11" - Softcover w/Glossy Laminate - Color Trade Book
Theme: Children    Sales Term:  Everyone
Preview Limit: 100 Pages
Tags:
madalena   
 
About Author
author icon merko
Joined: Feb-29-2012

Merko Kuci ka lindur ne Shqiperi ne 1 qytet te voqel''Tepelene''. Ka lindur ne vitin 24.9.2000.Studion ne shkollen 9-vjecare ''Anvi Rustemi''.

Messages from the author:
 
Reader's Comments     Log in or create an account to add comment for the book.book_profile
*